Havárii letadla v Súdánu přežilo jen dvouleté dítě

Pouze dvouleté dítě přežilo dnešní havárii dopravního letadla v Súdánu. Všech ostatních 115 lidí na palubě zahynulo. Letadlo Boeing 737 Súdánských aerolinií bylo na cestě z Port Súdánu u Rudého moře do hlavního města Chartúmu. Jeden ze zaměstnanců letecké společnosti televizi CNN popsal, co se přesně stalo. "Kapitán oznámil deset minut po startu z Port Súdánu, že letadlo má technické problémy. Kontaktoval řídící věž, ohlásil, že má potíže a rozhodl se pro návrat na letiště v Port Súdánu. Tam se pokusil přistát, ale došlo k nehodě a letoun havaroval."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kokpit dopravního letounu | Foto: Jan Rosenauer

Stroj se zřítil do neobydlené oblasti, asi 5 kilometrů od Port Súdánu, takže naštěstí nebyl kromě pasažérů a posádky letadla nikdo jiný ohrožen. Letoun začal hned po dopadu hořet, takže identifikace obětí bude velmi těžká. Zatím není jasné, jestli jsou mezi nimi i nějací cizinci. Jako zázrakem se podle súdánského rozhlasu zachránilo dvouleté dítě. Je prý v nemocnici, ale jeho stav je dobrý. Další podrobnosti zatím nejsou k dispozici.

Na místě neštěstí jsou už kromě záchranářů i odborníci, kteří se snaží zjistit příčinu havárie. Prozatím pouze vyloučili, že by ji mohlo zavinit počasí.

Připomeňme, že skoro na den přesně minulý rok měl nehodu další letoun Súdánských aerolinek - nákladní letadlo dopadlo do obytné čtvrti hlavního města Středoafrické republiky Bangui a zahynulo 23 lidí - většinou šlo o příslušníky posádky a cestující.

Letecké havárie jsou v Africe poměrně časté: letos v květnu zemřelo v Kongu na sto lidí, když se za letu otevřely dveře vojenského Iljušinu. V březnu se krátce po startu zřítilo letadlo Alžírských aerolinek a 103 lidí na jeho palubě přišlo o život.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme