Havárii ponorky zavinilo porušení předpisů

Ruská vojenská prokuratura zahájila trestní stíhání představitelů velení Severní flotily kvůli včerejšímu potopením jaderné ponorky K-159 v Barentsově moři. Při přepravě vyřazeného plavidla ze základny do doku, kde měla být zlikvidována, byly porušeny služební předpisy. Ministr obrany Sergej Ivanov, už sesadil z funkce velitele, který měl na starosti přepravu ponorky na základnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ponorka | Foto: Neznámý

Ponorka K-159 je na dně moře v hloubce 238 metrů, oznámil z paluby z paluby křižníku Maršál Ustinov ministr obrany Ivanov. Přímo na moři sledoval záchranné práce a při tom mimo jiné uvedl, že vedle špatných povětrnostních podmínek a stáří ponorky přispěla k havárii i lehkomyslnost a spoléhání se na ruský zvyk - všechno nějak dopadne. Panují ale i nesrovnalosti kolem včasného oznámení havárie.

Ministr obrany dnes také navštívil jediného námořníka, který havárii ponorky přežil. Kromě něho našli záchranáři těla pouze dvou členů posádky, po dalších sedmi zatím neúspěšně pátrají.

Petr Voldán, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme