Havel diskutoval se studenty Georgetownské univerzity

Bývalý český prezident Václav Havel vyhověl přání někdejší ministryně zahraničí USA Madelaine Albrightové a přijal pozvání na diskusi se studenty Georgetownské univerzity ve Washingtonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: Jan Rosenauer

Václav Havel, který je ve Spojených státech na studijním pobytu v Kongresové knihovně, jinak, vzhledem ke svému zdraví, veřejné vystupování pro Američany většinou odmítá.

Americkým studentům chtěl náš bývalý prezident připomenout, jakou roli hráli studenti v Česku při sametové revoluci. Na Georgetownskou univerzitu se vrátil po patnácti letech a společně s Madelaine Albrightovou zdůraznil také členství Česka v NATO a Evropské unii.

Václav Havel řekl, že nesouhlasí s hodnocením ruského prezidenta Putina, který označil rozpad Sovětského svazu ze největší geopolitickou katastrofu minulého století.

Bývalý český prezident, jenž se nedávno ve Washingtonu setkal s prezidentem Viktorem Juščenkem, označil události na Ukrajině za revoluci proti postkomunismu.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme