Havel diskutoval se studenty Georgetownské univerzity

Bývalý český prezident Václav Havel vyhověl přání někdejší ministryně zahraničí USA Madelaine Albrightové a přijal pozvání na diskusi se studenty Georgetownské univerzity ve Washingtonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: Jan Rosenauer

Václav Havel, který je ve Spojených státech na studijním pobytu v Kongresové knihovně, jinak, vzhledem ke svému zdraví, veřejné vystupování pro Američany většinou odmítá.

Americkým studentům chtěl náš bývalý prezident připomenout, jakou roli hráli studenti v Česku při sametové revoluci. Na Georgetownskou univerzitu se vrátil po patnácti letech a společně s Madelaine Albrightovou zdůraznil také členství Česka v NATO a Evropské unii.

Václav Havel řekl, že nesouhlasí s hodnocením ruského prezidenta Putina, který označil rozpad Sovětského svazu ze největší geopolitickou katastrofu minulého století.

Bývalý český prezident, jenž se nedávno ve Washingtonu setkal s prezidentem Viktorem Juščenkem, označil události na Ukrajině za revoluci proti postkomunismu.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme