Havel: Ruské výhrůžky by se neměly přeceňovat

Bývalý český prezident Václav Havel prohlásil, že ruské výhrůžky kvůli umístění systému protiraketové obrany v Česku a Polsku nemusejí ještě znamenat skutečnou hrozbu. Řekl to na mezinárodním fóru ve Washingtonu, na kterém převzal dvě významné ceny za podporu demokracie ve světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: Jan Rosenauer

Významné ceny udělily Václavu Havlovi americký Demokratický institut pro zahraničí a Národní nadace pro demokracii. Samo fórum bylo zaměřeno na disidenty a svobodu ve světě, ale dotaz na protiraketovou obranu byl hned první z ruských médií. Bývalý český prezident považuje ruské výhrůžky za taktiku silných slov.

Ve vyjádření pro Český rozhlas zdůraznil, že si nemůžeme nechat od Ruska diktovat. "Ty poslední výroky nás straší tím, že když budeme pozorovat, zda nad námi neletí nějaká raketa, to znamená když budeme sloužit své obraně, takže začnou instalovat rakety, které opravdu na nás budou útočit. To je přece tak absurdní, že to musí každý vidět."

Alexandr Pícha, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme