Havlův pohřeb sledovala všechna hlavní zahraniční zpravodajská média
Poslední rozloučení s československým a českým prezidentem Václavem Havlem bylo jednou z hlavních zpravodajských událostí i pro řadu zahraničních televizních společností, tiskových agentur a zpravodajských serverů.
Světová média věnovala obřadu ve svatovítské katedrále opravdu mimořádnou pozornost. Některé stanice vysílaly celý obřad nebo jeho úvodní část v přímém přenosu – BBC, CNN, dokonce i al-Džazíra, polská televize a také slovenské televize STV a zpravodajská TA3.
Média přinášela celý den pravidelné zpravodajské vstupy, BBC World News vysílala také řadu rozhovorů s lidmi na Hradčanech a na Karlově mostě a podle zpravodaje BBC teprve smrt prezidenta Havla ukázala, jak „obrovskou úctu k němu Češi chovají“.
Jaromír Marek a Klára Stejskalová sledovali zahraniční zpravodajství z pohřbu Václava Havla
Opravdu podrobně sledovala Havlovu poslední cestu německá média. Zpravodajská televize N24 vysílala z pohřbu ve svatovítské katedrále přímý přenos, veřejnoprávní televize ZDF a ARD zařadily do zpravodajských relací živé vstupy. Všechny významné rozhlasové stanice, deníky i časopisy mají v Praze své zvláštní zpravodaje.
Odkazu Václava Havla je v Německu věnována skutečně mimořádná pozornost. Svědčí o tom i fakt, že jen za dnešní den lze nalézt přes čtyři sta reportáží z Prahy, článků věnovaných Václavu Havlovi i osobních vzpomínek na tuto významnou osobnost.
Rozloučení s bývalým českým prezidentem mají jako jedno z hlavních dnešních témat také internetové zpravodajské servery. Titulky jako Česko i svět se loučí s bývalým prezidentem jsou opravdu všude.
Bulharský server The Sofia Echo mluví o Havlovi dokonce jako o českém Gándhím a BBC napsala ve svém komentáři, že lidé, kteří přišli na poslední rozloučení s Václavem Havlem, sdílejí pocit, který Havel vyjádřil ve svém nejznámějším citátu – že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.