Hazard se zřejmě vystěhuje z větších ruských měst

Poslanci Státní dumy totiž podpořili návrh prezidenta Putina, aby kasina skončila ve zvláštních herních zónách. Zatím prošel návrh zákona prvním čtením, ale neočekává se, že se poslanci proti Putinově iniciativě výrazně postaví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ruleta | Foto: Věra Luptáková | Zdroj: Český rozhlas

První zóny pro hazardní hry by měli na území Ruska vzniknout už v létě příštího roku. Poslanci chtějí kasina vykázat do čtyř speciálních oblastí. Podle všeho půjde o málo osídlené regiony. Dvě centra určená pro hazard by se měla nacházet v evropské části Ruska a dvě za Uralem. Zatím ale přesně není jasné, kam se kasina z velkých měst vystěhují.

Poslanci to určí až během dalšího projednávání zákona, který také zakazuje hazard přes internet. Nová právní norma navržená prezidentem Putinem se zřejmě nejvíce dotkne Moskvy a Petrohradu. Právě v těchto dvou městech se nachází až 80 procent všech kasin v Rusku. A jenom za loňský rok získala například Moskva na daních z hazardních her v přepočtu pět miliard korun.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme