Heathrow odkloní některé lety nad Londýnem. Nechtějí narušit atmosféru smutečního průvodu

Do centra Londýna, kudy ve středu odpoledne projede smuteční průvod s rakví královny Alžběty II., míří davy lidí, kteří budou lemovat celou trasu od Buckinghamského paláce k parlamentu. Pietní atmosféru ve městě nemají narušovat ani přelétávající letadla – letiště Heathrow nebude v době převozu rakve navádět letadla k přiblížení přes střed metropole, což povede ke zpoždění i rušení některých letů.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Průvod, kterým kráčela i královská rodina, lemovaly tisíce lid. Někteří z nich čekali na pohřeb už od brzkých ranních hodin

Průvod, kterým kráčela i královská rodina, lemovaly tisíce lid. Někteří z nich čekali na pohřeb už od brzkých ranních hodin | Zdroj: Reuters

„Z úcty k období smutku po úmrtí Jejího Veličenstva královny budou dotčeny některé lety mezi 13.50 a 15.40 ve středu 14. září, aby bylo zajištěno ticho během slavnostního průvodu,“ napsalo letiště na twitteru.

Příletové dráhy na Heathrow vedou nad centrem Londýna, proto bude letiště některé spoje odklánět či rušit. Podobné opatření plánuje na pondělí 19. září, kdy bude královnin pohřeb.

U budovy londýnského parlamentu se prodlužuje fronta čekajících, kteří budou mít večer první příležitost projít kolem rakve zesnulé panovnice. Podle serveru BBC News už nyní zástup lidí sahá od parlamentu přes most Lambeth Bridge na levý břeh Temže k Westminsterskému mostu a obřímu kolu London Eye, a je tedy dlouhý zhruba 1,5 kilometru.

Každý nově příchozí dostane náramek s pořadovým číslem, aby mohl v případě nutnosti frontu opustit kvůli občerstvení nebo návštěvě toalety.

Rakev bude veřejně vystavená ve Westminsterském sále od dnešních 18.00 do pondělního časného rána. Očekává se, že ji bude chtít vidět až 750 000 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme