Herec Baldwin odmítl vinu za neúmyslné zabití při natáčení westernu Rust. Tvrdí, že nestiskl spoušť

Americký herec Alec Baldwin před soudem odmítl vinu za neúmyslné zabití, z něhož je obviněn v souvislosti se smrtelným výstřelem při natáčení westernu Rust v roce 2021. Informují o tom ve čtvrtek tiskové agentury. Soudní porota v americkém státě Nové Mexiko pětašedesátiletého herce obvinila kvůli incidentu, který se odehrál při natáčení nízkorozpočtového filmu v lokalitě poblíž města Santa Fe.

Santa Fe Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alec Baldwin

Baldwin měl ve středu absolvovat slyšení před soudem. Podle agentury AFP se však nedostavil, místo toho jeho obhájci doručili dokument, v němž trvá na své nevině | Foto: David 'Dee' Delgado | Zdroj: Reuters

Baldwin 21. října 2021 vystřelil ze zbraně, v níž byl ostrý náboj. Předtím mu však bylo sděleno, že zbraň není nebezpečná. Dvaačtyřicetiletá kameramanka Halyna Hutchinsová přišla o život a osmačtyřicetiletý režisér Joel Souza utrpěl zranění ramene.

Formálně obžalovaný. Herci Baldwinovi za smrtelné postřelení kameramanky hrozí až pět let vězení

Číst článek

Baldwin měl ve středu absolvovat slyšení před soudem. Podle agentury AFP se však nedostavil, místo toho jeho obhájci doručili dokument, v němž trvá na své nevině.

Herec tvrdí, že před výstřely nestiskl spoušť, což původně uznala prokuratura a první obvinění stáhla. V lednu však přišlo obvinění nové, které se opírá o závěry nezávislých forenzních expertů.

Podle nich nebyla zbraň upravena tak, aby vyšel výstřel bez stisknutí spouště. Herec tedy při manévrování s revolverem musel při nácviku scény stisknout spoušť, aby střela ze zbraně vyšla, tvrdí experti.

Baldwinovi v případě odsouzení hrozí 18 měsíců vězení, uvedla AFP. Obžalobě z neúmyslného zabití čelí také Hannah Gutierrezová-Reedová, jejímž úkolem bylo při natáčení dohlížet na bezpečnost zbraní a která podobně jako Baldwin dříve uvedla, že se cítí nevinná.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme