Herec Depardieu navštívil Čečensko. Prý by chtěl v Grozném natočit film

Francouzský herec Gérard Depardieu by rád natočil v čečenském hlavním městě Grozném film. Prohlásil to při své nejnovější návštěvě Ruska, při níž získal pětipokojový byt a čestné občanství Čečenska. Už v lednu si francouzský umělec vyzvedl od nejvyšších představitelů země nový ruský pas. Svou rodnou zemi opustil na protest proti plánovanému zavedení daně pro milionáře ve výši 75 procent.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herec Gérard Dépardieu s čečenským prezidentem Ramzanem Kadyrovem. | Zdroj: Reuters

Den poté, co si nový občan Ruské federace Gérard Depardieu oficiálně zaregistroval bydliště ve městě Saransk, jsou ruská média plná záběrů jeho další návštěvy – v severokavkazském Čečensku.

Tamní lídr Ramzan Kadyrov, obviňovaný z mučení a fyzické likvidace svých politických protivníků, pro filmovou hvězdu uspořádal hostinu. Herec poté prohlásil, že by rád natočil v hlavním městě regionu Grozném film.

Gérard Depardieu už jednou Čečensko navštívil, s několika dalšími hvězdami showbyznysu se v roce 2011 účastnil oficiálních oslav narozenin Ramzana Kadyrova. Americká hvězda Hillary Swanková se po tvrdé kritice za účast na akci omluvila.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme