Kevin Spacey čelí obvinění ze sexuálního napadení, americký herec stanul před londýnským soudem

Americký herec Kevin Spacey se svým právním týmem dorazil k londýnskému soudu, kde čelí obvinění ze čtyř případů sexuálního napadení tří mužů mezi lety 2005 až 2013 a jednomu obvinění z účasti na orálním sexu, s nímž druhá osoba nesouhlasila. Píše o tom agentura Reuters. Hercův advokát v předběžném projednání obžaloby uvedl, že jeho klient vinu odmítá. Spacey byl propuštěn na kauci do doby, než bude řízení 14. července pokračovat.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herec Kevin Spacey se svým právníkem (vpravo) u soudu

Herec Kevin Spacey se svým právníkem (vpravo) u soudu | Foto: Nicole Harnishfeger / Pool | Zdroj: Reuters

Spacey se svým právním týmem dorazil k westminsterskému magistrátnímu soudu před 11.00 SELČ a okamžitě se ocitl v obležení novinářů a fotografů. Policie dříve tento týden oznámila, že jej obvinila ve čtyřech případech sexuálního napadení tří mužů a jednom případu účasti na orálním sexu, s nímž druhá osoba nesouhlasila.

Spaceyho čeká soud kvůli obvinění ze sexuálního útoku. ‚Nehodlám platit za něco, co jsem neudělal,‘ říká

Číst článek

Spacey se trestných činů údajně dopustil mezi lety 2005 a 2013 v Londýně a západoanglickém hrabství Gloucestershire, když dříve žil v Británii. Jeho advokát ve čtvrtek uvedl, že herec „má v úmyslu dokázat, že je v případech sexuálních trestných činů nevinný“.

Na podzim roku 2017, kdy vrcholila kampaň Me Too, se herec známý z filmů Sedm nebo Americká krása stal jedním z hlavních terčů obvinění po vypuknutí skandálu kolem producenta Harveyho Weinsteina.

Ze sexuálního obtěžování jej obvinily tři desítky mužů, k soudu se zatím dostal jediný případ, ve kterém ale nakonec prokuratura v roce 2019 obvinění stáhla.

Spacey kvůli skandálu přišel o řadu rolí. Filmová společnost Netflix jej vyhodila z natáčení seriálu Dům z karet, režisér Ridley Scott vystřihl jeho postavu z téměř hotového filmu Všechny prachy světa a scény přetočil s Christopherem Plummerem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme