Herec Michal Dočolomaský podlehl rakovině

V Bratislavě zemřel herec Michal Dočolomaský. Člen Slovenského národního divadla podlehl rakovině ve věku 66 let. Čeští diváci si ho pamatují například z filmu Adéla ještě nevečeřela, kde hrál soukromého detektiva Nicka Cartera. Na Slovensku však proslul především v muzikálu Jánošík, který měl více než 600 repríz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Dočolomanský | Zdroj: ČTK

Michal Dočolomanský začínal jako automechanik, ale brzy vystudoval herectví a v 80. letech patřil mezi nejžádanější slovenské herce vůbec.

Tajemný hrad v Karpatech nebo Četnické humoresky, to je jen zlomek z desítek filmů a seriálů, ve kterých hrál. Populární je jeho pozvánka na muzikál Hello Dolly.

Michal Dočolomanský zemřel dnes před polednem v bratislavské fakultní nemocnici. S nemocí bojoval posledních deset měsíců, jeho stav se rapidně zhoršil začátkem letošního roku. Před svou smrtí herec čelil velmi nechutným útokům bulvárního tisku. Veřejně se ho zastal před pár dny pouze slovenský premiér Robert Fico.

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme