Hermine nabírá na síle. Pobřežním oblastem od Virginie po Connecticut hrozí hurikán

Bouře Hermine nad Atlantským oceánem znovu zesiluje. Zřejmě se z ní stane hurikán, který může ohrozit pobřežní oblasti na severovýchodě Spojených států, od Virginie až po Connecticut. Hermine by mohla vyvolat až 1,5 metru vysoké vlny a zaplavit přímořské oblasti. Očekávají se také silné deště, napršet může až 18 centimetrů vody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Florida, hurikán Hermine. Novinář na floridském pobřeží se snaží reportovat o tom, co se děje | Zdroj: ČTK

Ve Virginii je kvůli bouři asi 55 tisíc domácností bez elektřiny. Úřady zrušily i několik veřejných událostí, včetně koncertu zpěváka Bruce Springsteena.

Stav nouze preventivně platí ve třech okresech státu New Jersey a v jednom okrese v Delaware. Newyorský guvernér nechal uzavřít pláže na Long Islandu. Úřady v několika státech varovaly plavce a surfaře, aby se moři vyhnuli.

Hermine už na jihovýchodě Spojených států zabila dva lidi. Kromě toho hurikán vyvracel stromy, ničil domy a tisíce domácností připravil o dodávky elektřiny.

Podle meteorologů budou lijáky a silný vítr pokračovat až do středy. Starosta New Yorku Bill de Blasio varoval občany metropole, že bouře může u pobřeží vytvořit nebezpečné zpětné proudy.

„Od neděle zavřeme ve městě všechny pláže. Lidé na ně mohou chodit, ale ne se tam koupat,“ upozornil.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme