Blesková zpráva

Moravou se prohnalo tornádo

Hesensko znepokojuje šíření salmonelózy

Němečtí hygienici už tuší, kde je třeba hledat původce záhadné epidemie salmonelózy ve městě Fulda. Nemoc se přesto dál šíří a hygienici evidují od včerejška 5 nových případů. Podle prestižního Institutu Roberta Kocha jde o jednu z největších epidemií svého druhu v německé historii. Choroba se v hesenském městě začala šířit už před třemi týdny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bakterie Salmonely | Foto: ČZPI

"Existují jasné indicie, že se bakterie salmonely nacházely v potravinách," řekl hlavní zdravotní referent města Fulda Heiko Wingenfeld. Podle něj byl konkrétní produkt jasně určen a pojmenován. 40členný expertní tým si ale láme hlavu nad tím, jak to že se nákaza dál šíří, byť naštěstí podstatně pomalejším tempem.

V minulých dnech se objevily i nepotvrzené informace o možné sabotáži. Počet nakažených se vyšplhal už na číslo 261. Pět nových případů bylo potvrzeno u pacientů nemocnice ve Fuldě. Mezitím se mezi vedením kliniky, městskou radnicí a hesenskou vládou rozhořela ostrá slovní přestřelka, kdo za šíření epidemie nese hlavní odpovědnost.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme