Hillary Clintonová bude zřejmě americkou ministryni zahraničí

Příští prezident Spojených států amerických Barack Obama je prý téměř rozhodnutý o nominaci Hillary Clintonové na ministryni zahraničí. S odvoláním na zdroje z Obamova štábu to uvádějí americká média, například zpravodajská agentura AP nebo televize CNN. Nově zvolený americký prezident má své rozhodnutí zveřejnit do týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hillary Clintonová je opravdu už jen krůček od jmenování šéfkou americké diplomacie. Barack Obama totiž její nominaci zvažuje už delší dobu a nyní se údajně přiblížil k rozhodnutí. Ze soupeřky o demokratickou nominaci by se tak možná stane jedna z nejbližších spolupracovnic nastupujícího prezidenta.

Šance Clintonové zvýšil její manžel, bývalý prezident USA Bill Clinton. Nabídl Obamově štábu předat podrobnosti o některých velkých sponzorech, kteří přispívají jeho nadaci. To by mělo zabránit podezření, že může být Hillary Clintonová po případném jmenování ministryní zahraničí nepatřičně ovlivňovaná vládami některých zemí, které mohou mít blízký vztah s jejím manželem.

V nové americké vládě také zřejmě zasedne jako ministr spravedlnosti Afroameričan Eric Holder. Jedno z klíčových vládních křesel by pak měla obsadit arizonská guvernérka Janet Napolitanová, je kandidátkou na ministryni pro vnitřní bezpečnost. Ministrem zdravotnictví by se měl stát dlouholetý demokratický zákonodárce Thomas Daschle.

Vít Pohanka, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme