Hiphop o premiérovi - Píseň pro Roberta - dobývá Slovensko

Předsedové vlád to nemají nikde na světě lehké. Buší do nich opozice i novináři a každá záminka je dobrá. Především novináři pak přemýšlejí, jak dát kritice zajímavý kabát, aby své obecenstvo zaujali. Nevšedním způsobem se pustil do slovenského premiéra Roberta Fica deník Sme.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Fico | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

Jeho redaktor Tomáš Hudák natočil hiphopovou skladbu "Píseň pro Roberta" a slaví s ní slušný úspěch. Tepe v ní premiérovu slabost pro silný stát, jihoamerické levicové lídry a Jánošíka.

"Už dlouhé měsíce se premiér obouvá do novinářů, a tak nastal čas mu to vrátit," řekl Tomáš Hudák Českému rozhlasu o skladbě, kterou museli správci portálu umístit na webové stránky deníku Sme i v mp3. Čtenáři totiž začal bombardovat redakci, aby si mohli skladbu stáhnout.

Tomáš Hudák už nahrál před časem skladbu pro Sylvii Glendovou, což je mluvčí slovenské vlády. Ovšem píseň pro Roberta je podle amatérského skladatele Hudáka podstatně úspěšnější. Pokračovat v tvorbě ale nehodlá, má pocit, že nic lepšího už dohromady nedá. Teď už jen čeká na reakci z úřadu vlády.

Přestože čtenáři a posluchači vyzývají Tomáše Hudáka k turné po Slovensku, on sám se k ničemu raději nechystá. "Za opravdový úspěch bych považoval, kdyby si skladbu stáhnul do mobilu ministr vnitra," řekl hiphopový nováček Českému rozhlasu.

Milan Kopp, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme