Hitem ruského internetu se stal film o pohádkovém jmění premiéra Dmitrije Medveděva

Už více než čtyři miliony lidí si na internetu za necelé dva dny pustilo film o utajovaném pohádkovém bohatství ruského premiéra Dmitrije Medveděva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruské Vánoce Medveděv | Zdroj: Reuters

Film je dílem opozičního politika Alexeje Navalného a jeho Fondu pro boj s korupcí. Materiál odhaluje údajné domácí i zahraniční majetky ruského ministerského předsedy a bývalého prezidenta.

Ve filmovém materiálu s použitím grafických schémat a záběrů z dronů Alexej Navalnyj odhaluje soukromé impérium premiéra Dmitrije Medveděva.

To podle Navalného začíná luxusní rezidencí u Moskvy, pokračuje obrovskou usedlostí v Kurské oblasti nebo námořními jachtami a končí vinicemi v Toskánsku.

Film přiznává, že tento majetek není registrovaný na Dmitrije Medveděva, ale na charitativní fondy a osoby, které jsou s premiérem v příbuzenském nebo přátelském vztahu.

Medvedědova mluvčí Natálie Timakovová všechny tyto informace popřela a řekla, že jde o součást předvolebního boje Alexeje Navalného, který oznámil, že příští rok bude kandidovat v prezidentských volbách.

Alexej Navalnyj chtěl kandidovat v roce 2018 na úřad prezidenta Ruské federace. Soud v ruském Kirově ale uznal opozičního politika vinným a odsoudil ho k pěti letům vězení podmíněně a pokutě 500 000 rublů.

Navalný údajně ukradl majetek podniku Kirovles se svým společníkem Pjotrem Oficerovem. Jde o druhý verdikt ve stejné kauze. Ten první - pětiletý podmíněný trest - loni v polovině listopadu zrušil nejvyšší soud. Navalnyj tak pravděpodobně nebude moci kandidovat příští rok v prezidentských volbách.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme