Hizballáh prý chystal atentát na šéfa izraelské armády

Libanonské hnutí Hizballáh připravovalo atentát na šéfa izraelské armády Gabiho Aškenáziho, a to v posilovně, kam generál chodil cvičit. Tvrdí to alespoň izraelská bezpečnost, která v této souvislosti zatkla jednoho izraelského Araba. Tento mladík prý řadu měsíců dodával Hizballáhu informace o generálovi Aškenázim i o strategických cílech v Izraeli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aktivisté Hizballáhu vylepují vlastní plakát | Foto: Jaromír Janev

Třiadvacetiletý Ráví Sultání se s operativci Hizballáhu před rokem seznámil na mezinárodním táboře v Maroku a pak za nimi jel i do Polska.

Tam prý dostával velmi konkrétní otázky na posilovnu ve městě Kfar Sava, kam docházel jak Aškenázi, tak i samotný Sultání. Po celý rok byl prý Sultání s lidmi z Hizballáhu v kontaktu také pomocí internetu.

Sultáního u soudu hájí otec-advokát, který jakoukoli vinu svého syna popírá a tvrdí, že jde o politickou objednávku.

Izrael má přitom s Hizballáhem nevyřízené účty. Loni v únoru roztrhala bomba předního vůdce Hizballáhu Imáda Mughníju. Ačkoli se Izrael k atentátu provedenému v Sýrii nepřiznal, neustále počítá s odvetou ze strany libanonské organizace.

K tématu si můžete také přečíst:
Hizballáh odmítl, že by stál za vraždou bývalého premiéra Harírího
Hizballáh prý chystal teroristické útoky proti turistům v Egyptě
Izrael pohřbil dvojici vojáků zajatých Hizballáhem
Izraelští ministři vyzvali k atentátu na šéfa Hizballáhu

Martin Hromádka, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme