Hizballáh prý chystal atentát na šéfa izraelské armády

Libanonské hnutí Hizballáh připravovalo atentát na šéfa izraelské armády Gabiho Aškenáziho, a to v posilovně, kam generál chodil cvičit. Tvrdí to alespoň izraelská bezpečnost, která v této souvislosti zatkla jednoho izraelského Araba. Tento mladík prý řadu měsíců dodával Hizballáhu informace o generálovi Aškenázim i o strategických cílech v Izraeli.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aktivisté Hizballáhu vylepují vlastní plakát

Aktivisté Hizballáhu vylepují vlastní plakát | Foto: Jaromír Janev

Třiadvacetiletý Ráví Sultání se s operativci Hizballáhu před rokem seznámil na mezinárodním táboře v Maroku a pak za nimi jel i do Polska.

Tam prý dostával velmi konkrétní otázky na posilovnu ve městě Kfar Sava, kam docházel jak Aškenázi, tak i samotný Sultání. Po celý rok byl prý Sultání s lidmi z Hizballáhu v kontaktu také pomocí internetu.

Sultáního u soudu hájí otec-advokát, který jakoukoli vinu svého syna popírá a tvrdí, že jde o politickou objednávku.

Izrael má přitom s Hizballáhem nevyřízené účty. Loni v únoru roztrhala bomba předního vůdce Hizballáhu Imáda Mughníju. Ačkoli se Izrael k atentátu provedenému v Sýrii nepřiznal, neustále počítá s odvetou ze strany libanonské organizace.

K tématu si můžete také přečíst:
Hizballáh odmítl, že by stál za vraždou bývalého premiéra Harírího
Hizballáh prý chystal teroristické útoky proti turistům v Egyptě
Izrael pohřbil dvojici vojáků zajatých Hizballáhem
Izraelští ministři vyzvali k atentátu na šéfa Hizballáhu

Martin Hromádka, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme