Hizballáh údajně chystá atentáty na přední izraelské činitele

Libanonské hnutí Hizblalláh prý připravuje atentáty na několik předních izraelských činitelů. Píše o tom arabský tisk. Útoky mají být odvetou za vraždu vůdce ozbrojeného křídla radikální organizace. Toho před dvěma lety zabila bomba nastražená v jeho autě. Izraelský bezpečnostní aparát připouští, že Hizballáh má velmi dobrou tajnou službu, která je důmyslných atentátů opravdu schopná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libanonci dokážou být jednotní | Foto: Mrslow74

I když se vražda velmi ostražitého Imáda Mughníji odehrála v Sýrii, obecně se soudí, že za ní stál Izrael a židovský stát tuto teorii nijak nevyvrací.

Kuvajtský deník ar-Rái al-Ám zveřejnil seznam izraelských představitelů, které má údajně libanonský Hizballáh v hledáčku. Je to především ředitel tajné služby Mosad Meir Dagan, náčelník generálního štábu Gabi Aškenázi i třeba tehdejší premiér Ehud Olmert.

Hizballáh ve stejné době vydal hrací karty s fotografiemi těchto Izraelců, třeba Dagan je na listovém esu. Američané měli po invazi do Iráku podobné karty s představiteli svrženého režimu, které chtěli zabít nebo zajmout.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme