Hizballáh vyzývá k sebevražedným atentátům

K dalším sebevražedným pumovým útokům na Izraelce vyzval šéf proíránské militantní fundamentalistické organizace Hizballáh, která sídlí v jižním Libanonu, šajch Hasan Nasralláh. Ve vysílání své televize tak Nasralláh reagoval na zprávu, že ve čtvrtek spáchal v Gaze sebevražedný pumový útok poblíž stanoviště izraelské armády člen skupiny Islámský džihád Nabíl Ajajr. Při výbuchu nalože upevněné na těle byl lehce zraněn jeden izraelský voják.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hizballáh neustále nabádá Palestince, aby "se poučili z jejího úspěšného odporu proti izraelským vojákům". Nasralláh vyzval Palestince, aby "používali zbraní při svých střetnutích s Izraelci, kteří okupují západní břeh Jordánu a pásmo Gazy už od roku 1967"."Ujišťuji vás, že cestou vedoucí k vítězství je mučednictví a že nejdůležitějšími operacemi proti sionistům je činnost mučedníků," tvrdil.

Izraelsko-palestinské násilí, které už měsíc pokračuje v Izraeli, na západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy, si podle posledních bilancí vyžádalo už smrt nejméně 135 osob, převážně Palestinců a izraelských Arabů. Počet zraněných podle palestinských nemocničních zdrojů překročil 5000.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme