V Asii je 486 milionů podvyživených lidí, značnou část tvoří děti, uvádí OSN

Na 486 milionů lidí trpí v Asii podvýživou, uvádí to OSN ve své zprávě. Dále také upozorňuje na to, že se počet hladovějících lidí nedaří snižovat. Lidí bez základních potravin vlivem válek a klimatických změn stále přibývá.

Jemen/Asie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Více než sedm milionů podvyživených dětí se nachází v Jemenu. (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Zpráva, kterou v pátek zveřejnila OSN, uvádí, že v současné době v celém světě 821 milionů podvyživených lidí. Více než polovina z nich žije v Asii a Tichomoří, což je také nejlidnatější region světa.

Celosvětově nejhorší hladomor za desítky let. Jemen čelí humanitární krizi, situaci zhoršuje blokáda

Číst článek

Více než 7 milionů podvyživených dětí se nachází v Jemenu, situaci zde zhoršuje probíhající občanská válka. Přes 14 milionů lidí, což je polovina obyvatelstva Jemenu, pak trápí nedostatek potravin. 

Dovoz potravin do válečných oblastí je omezen

UNICEF později objasnil, že více než sedm milionů dětí čelí nedostatku potravin, spíše než bezprostřední hrozbě hladomoru.

OSN ve své předchozí zprávě v září uvedla, že se počet lidí bez základních potravin ve světě kvůli válkám a klimatickým změnám již třetím rokem po sobě zvyšuje. To ohrožuje globální cíl odstranit tento problém do roku 2030.

„Je čím dál jasnější, že svět nebude moci dosáhnout cíle odstranit hlad stanoveného na rok 2030, pokud Asie a Tichomoří - nejlidnatější region světa - nebude v čele tohoto úsilí,“ uvádí OSN.

Krvavá statistika: při bojích u jemenského Hudajdá jen za poslední den zemřelo přes 80 lidí

Číst článek

Jedná se hlavně o děti

Hladovějících lidí podle zářijové zprávy přibylo hlavně v Africe a Jižní Americe, nejvíce jich ale žije v Asii. „Proces odstraňování podvýživy se na asijském kontinentě nesmírně zpomalil,“ uvedli ve zprávě šéfové regionálních poboček FAO, UNICEF, WFP a WHO.

Podle zprávy trpí 79 milionů dětí mladších pěti let v oblasti Asie a Tichomoří v důsledku nedostatečné výživy zpomaleným růstem. Stav dalších 34 milionů dětí je ještě horší a je označován jako chřadnutí, přičemž 12 milionů z nich trpí akutní podvýživou, která kriticky zvyšuje riziko úmrtí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme