‚Hladovíme, dokud nebudete čestní!‘ Německý aktivista drží hladovku už 83 dnů, je v ohrožení života

Po více než 80 dnech hladovky, kterou chce vládu dotlačit k lepší ochraně klimatu, se německý aktivista podle svých kolegů ocitl v akutním ohrožení života. Informuje o tom agentura DPA. Německý kancléř Olaf Scholz vyslovil už v pátek přání, aby muž hladovku přerušil.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý aktivista Wolfgang Metzeler-Kick drží hladovku kvůli lepší ochraně klimatu

Německý aktivista Wolfgang Metzeler-Kick drží hladovku kvůli lepší ochraně klimatu | Foto: Annegret Hilse | Zdroj: Reuters

Devětačtyřicetiletý Wolfgang Metzeler-Kick, který s hladovkou začal před 83 dny, sice ještě podle kolegů vnímá, co se kolem něj děje, ale fyzicky je velmi slabý a hladina krevního cukru mu klesla na kritické hodnoty.

Environmentální distres. Mladí už nevěří, že svět bude lepší, ale spojují se a učí se pracovat s emocemi

Číst článek

„Pokud hladina cukru v krvi klesne příliš, objeví se příznaky jako zmatenost, pocení, křeče či dokonce bezvědomí. Současný stav je tedy mimořádně závažný, velmi škodí tělu a časem nevyhnutelně vede ke smrti,“ uvedli aktivisté.

Metzeler-Kick, který v rámci kampaně nazvané „Hladovíme, dokud nebudete čestní!“ protestuje spolu s dalšími ve stanovém táboře u německého ministerstva hospodářství v Berlíně, zahájil hladovku 7. března a zpočátku doplňoval živiny alespoň skrze džusy a vitamíny, s čímž ale před čtyřmi dny přestal. Ve hladovce chce navzdory svému stavu zatím pokračovat.

Oteplování způsobuje další oteplování. Nevíme jen, nakolik se zrychluje už teď, říká klimatolog Tolasz

Číst článek

Hladovku drží i tři další aktivisté. Chtějí tak německého kancléře pohnout k tomu, aby vystoupil s vládním prohlášením ke klimatickým změnám, v němž přizná, že „další existence lidské civilizace je extrémně ohrožena klimatickou katastrofou“, a je proto potřeba „radikálně změnit kurz“.

Scholz to odmítá učinit. „Je mé velké přání, aby akce byla ukončena,“ poznamenal k hladovkářům v pátek. Je podle něj chybou „používat násilí proti druhým, ale také používat násilí proti sobě“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme