Hladovka tureckých vězňů má dvě oběti

Zásah, který ve dvacítce tureckých věznic v noci na dnešek podnikly turecké pořádkové síly s cílem ukončit hladovku, kterou začalo před dvěma měsíci držet na 200 vězňů z řad extrémní levice, v některých věznicích skončil, ale v jiných pokračuje. Oznámilo to turecké ministerstvo vnitra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak agentuře AFP sdělilo Turecké sdružení pro lidská práva, dnes zemřely dvě vězeňkyně. Žena ve věznici Usak na západě Turecka byla v kritickém stavu už několik dní a zemřela na následky své hladovky. Druhá se ve věznici Canakkale před zákrokem pořádkových sil polila hořlavinou. Obě ženy si odpykávaly trest za příslušnost k zakázané extremistické levicové marxisticko-leninské Revoluční straně pro lidové osvobození.

Turečtí vězni protestují proti chystané reformě věznic, kde by měly být cely po třech osobách, nikoli po 60 až 100 jako dosud. Vláda reformu zatím odložila, ale to vězňům k ukončení protestu nestačilo.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme