Hlasování o důvěře palestinské vládě bylo odloženo

Palestinský parlament odkládá hlasování o vyslovení důvěry nové vládě. Rozhodnutí předcházela bouřlivá diskuse. Nebylo totiž jisté, jestli nový kabinet důvěru zákonodárného sboru dostane.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mahmúd Abbás | Zdroj: ČTK

Prioritami nové vlády mají být reformy a bezpečnost. V palestinském autonomním parlamentu to dnes řekl premiér Ahmad Kurája v rámci programového prohlášení nové vlády. Největší změna se odehrála na postu ministra zahraničí - novým šéfem diplomacie se má stát nynější palestinský zástupce u OSN Násir Kudva, který je synovcem zesnulého prezidenta Jásira Arafata. Dosavadní ministr zahraničí Nabíl Šás se má stát místopředsedou kabinetu. Zda nová vláda získá důvěru parlamentu, není jisté.

Izrael mezitím začal s propouštěním 500 palestinských vězňů. Jde o největší amnestii udělenou za posledních 10 let. V izraelských věznicích je přibližně 8 tisíc Palestinců. Nynější amnestie se týká jen těch, kteří nebyli obviněni z teroristických útoků, při nichž byli zraněni nebo zabiti Izraelci.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme