Hlava katolické církve je na návštěvě Sýrie

Papež Jan Pavel II. zahájil historickou návštěvu Sýrie. Po příletu do Damašku řekl, že na Blízkém východě musí být respektovány rezoluce OSN. Všechny národy v oblasti vyzval k dosažení trvalého a spravedlivého míru. Svou poutní cestu po stopách svatého Pavla papež nazval "modlitbou naděje".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak z Damašku telefonoval zpravodaj Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Jaromír Janev, Jan Pavel II. se setkal s nejvyššími představiteli pravoslavné církve v regionu a spolu s nimi se zúčastnil ekumenické mše. Po předchozí návštěvě Řecka je to další projev jeho snahy o sblížení katolické a pravoslavné církve. V neděli má na programu návštěvu Umajjovské mešity, jednoho z nejvýznamnějších muslimských svatostánků, kde jsou také uloženy ostatky Jana Křtitele. Jan Pavel II. má být první hlavou katolické církve, která navštíví mešitu a bude se modlit za porozumění mezi křesťany a muslimy.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme