Hlavní migrační proud do Evropy by letos mohl směřovat z Libye do Itálie

V Libyi je údajně až 200 tisíc uprchlíků, kteří se chystají s příchodem lepšího počasí vyplout do Evropy. Tvrdí to německé noviny Welt am Sonntag s odvoláním na odhady z bezpečnostních kruhů. Cesta z Libye přes Středozemní moře na italské ostrovy by se podle deníku mohla letos stát hlavní migrační trasou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uprchlíci

Uprchlíci | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Pixabay

Evropská unie se snaží utěsnit především takzvanou balkánskou cestu. Přes Turecko, Řecko a západní Balkán totiž loni dále do Evropy prošlo nejvíce uprchlíků. Migranti by se proto do Evropy letos mohli snažit dostat jinými cestami, napsal Welt am Sonntag.

Podle něj je nejpravděpodobnější trasa přes Libyi na italské ostrovy Lampedusa nebo Sicílie.

To je však cesta výrazně nebezpečnější. I když je méně využívaná, utopilo se na ni loni čtyřikrát tolik lidí než v Egejském moři. Už teď ale v Libyi údajně čeká na lepší počasí pro plavbu 150 až 200 tisíc lidí.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme