Hlavní podezřelý z vraždy Litviněnka se prý chystá do Británie k výslechu

Andrej Lugovoj, hlavní podezřelý z vraždy bývalého ruského špiona Alexandra Litviněnka, možná přijede k výslechu do Velké Británie. Uvedl to v rozhovoru pro list The Times. Litviněnko zemřel před dvěma roky v britské nemocnici na otravu poloniem. Později britští vyšetřovatelé za klíčovou postavu v celé kauze označili právě Lugového a žádali jeho vydání. To Moskva odmítla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alexandr Litviněnko | Foto: Archiv ČRo

V kritický den v říjnu před dvěma lety se Litviněnko v Londýně sešel s Andrejem Lugovojem a s Dmitrijem Kovtunem. Britský veřejný žalobce později oznámil, že Scotland Yard má dost důkazů k obvinění Lugového z Litviněnkovy vraždy.

Bývalý agent KGB Lugovoj nyní v rozhovoru pro list The Times v Moskvě řekl, že Kovtun je ochoten cestovat k výslechu a o cestě do Británie je ochoten uvažovat i on sám.

Britští vyšetřovatelé považují Kovtuna za Lugového společníka v období před smrtí Litviněnka, i když za podezřelou osobu ho přímo neoznačily. Německé úřady však zjistily v Kovtunově bytě v Hamburku stopy polonia a vydaly na něj zatykač.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme