Hluboká morální nouze. Z italského kostela ukradli mozek svatého Jana Bosca

Z kostela na severu Itálie neznámí pachatele ukradli relikviář s mozkem svatého Jana Bosca, katolického kněze a zakladatele řádu salesiánů. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle turínského arcibiskupa jde o znamení „hluboké morální nouze".

Castelnuovo (Itálie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Relikviář svatého Jana Bosca | Foto: Fotobanka Profimedia | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Vzácná relikvie zmizela už v pátek z baziliky v malé obci Castelnuovo nedaleko severoitalského Turína, kde se Jan Bosco, známý spíše jako Don Bosco, v roce 1815 narodil.

„Vyzývám ty, kteří relikvii ukradli, aby ji okamžitě a bez podmínek vrátili," uvedl turínský arcibiskup Cesare Nosiglia. Podle něj se během nynějších svatodušních svátků za návrat relikviáře s mozkem modlili ve všech diecézích spadajících pod turínské arcibiskupství.

Don Bosco se jako kněz věnoval práci s mládeží. Byl pedagogem v terénu, zakladatelem večerní školy, dětských domovů, středisek mládeže a dělnických sdružení. Aktivně se snažil pomoci řešit největší problémy rychle se rozvíjejícího průmyslového Turína 19. století - analfabetismus, nezaměstnanost, problémy opuštěné a pracující mládeže.

V roce 1934 jej papež Pius XI. svatořečil, v roce 1989 ho Jan Pavel II. prohlásil za Otce a učitele mládeže celého světa.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme