Hned čtyři politici usilují o uprázdněný post bavorského premiéra

Mocenský boj jednotlivých frakcí. Tak popisují komentátoři situaci v bavorské CSU po rezignaci zemského premiéra Günthera Becksteina. Na jeho post si brousí zuby hned čtveřice adeptů reprezentující různé názorové a regionální proudy v CSU.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horst Seehofer | Zdroj: ČTK

Stále více lidí v CSU si myslí, že by oba klíčové posty měla převzít jedna osoba, myšleno Horst Seehofer. Designovaný šéf křesťanských sociálů by ale nominaci přijal jedině tehdy, pokud by se poslanecká frakce v zemském sněmu na jménu kandidáta nedokázala shodnout.

Za Seehofera údajně v zákulisí mocně lobuje Edmund Stoiber, který se rok po svém odchodu z vrcholné politické scény může radovat ze sesazení tehdejších pučistů.

Vedení CSU nechce výběr Becksteinova nástupce uspěchat. Podle bavorské ústavy ale musí být nový premiér známý do 27.října. Ke jménu budoucího ministerského předsedy se navíc musí vyjádřit taky koaliční partner, na kterém bude CSU poprvé po čtyřiceti letech závislá.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme