Hnutí komika Grilla by nyní italské volby vyhrálo, vláda je ale v nedohlednu

Italské protisystémové Hnutí pěti hvězd komika Beppe Grilla získává u Italů čím dál větší podporu. Pokud by se italské volby konaly teď, přesvědčivě by je Hnutí vyhrálo. Ani tři týdny po parlamentních volbách se v Itálii nerýsuje nová vláda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lídr italského Hnutí Pěti hvězd, komik Beppe Grillo

Lídr italského Hnutí Pěti hvězd, komik Beppe Grillo | Zdroj: Reuters

Středolevicová Demokratická strana, která má většinu v parlamentu, nezískala dostatečnou podporu v senátu, a proto je vytvoření životaschopné vlády zablokované.

„Jsme tady, abychom podpořili naše poslance. Oni jsou náš megafon a my jsme jejich hlas, který jim říká naše problémy a potřeby,“ hlásal stoupenec Hnutí pěti hvězd Adriano při včerejším prvním zasedání nového parlamentu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O narůstající popularitě Grillovy strany informuje redaktorka Silvie Třeslínová

Znechucení Italů ze současné politické situace tomuto novému a neotřelému Hnutí velmi nahrává.

Z nejnovějšího průzkumu veřejného mínění institutu SWG vyplývá, že by teď protisystémové hnutí komika Beppe Grilla získalo celých 30 procent hlasů.

Podle jiného průzkumu zveřejněného v deníku La Reppublica ale 67 procent Italů stále doufá, že se politikům podaří vládu brzy sestavit. K novým volbám většina Italů jít nechce.

Silvie Třeslínová, Tomáš S. Šťástka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme