Hnutí Occupy Wall Street nechce opustit park před radnicí v Los Angeles

Radnici v Los Angeles došla trpělivost. Nařídila sympatizantům hnutí Okupujte Wall Street, aby vyklidili park před radnicí, kde stanují téměř dva měsíce.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sympatizanti hnutí Okupujte Wall Street stanují před losangeleskou radnicí skoro dva měsíce

Sympatizanti hnutí Okupujte Wall Street stanují před losangeleskou radnicí skoro dva měsíce | Zdroj: Reuters

Park měli demonstrující vyklidit v noci na dnešek, zatím ale na místě zůstávají. Policie zatkla několik lidí a na pár hodin uzavřela několik ulic.

V parku zůstávají řádově stovky stanů. Policie je na místě, ale zatím nezasahuje. Tvrdé jádro demonstrantů se rozhodlo, že místo neopustí. Podle nich je bude muset policie odnést. Někteří dokonce vylezli do stromů.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vyklizení parku před radnicí v Los Angeles mluvil v Odpoledním Radiožurnálu zpravodaj Vít Pohanka

Veřejnost rozumí, na co si protestující stěžují, ať už je to v Los Angeles nebo jinde ve Spojených státech, podle průzkumů listu USA Today ale veřejnost neví dost o demonstrantech a jejich cílech, a proto neví, zda je podpoří nebo ne.

Starosta Los Angeles Antonio Villaraigosa říká, že s demonstranty sympatizuje. Musí ale brát ohled na hygienické předpisy a zdraví občanů města.

Vít Pohanka, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme