Hollande a Merkelová budou v Paříži s Putinem a Porošenkem jednat o Ukrajině

V Paříži se dnes sejdou prezidenti Francie, Ruska a Ukrajiny. Francois Hollande, Vladimir Putin a Petro Porošenko mají s německou kancléřkou Angelou Merkelovou jednat o posledním vývoji na Ukrajině. Podle některých očekávání budou politici také probírat situaci v Sýrii a boj proti hnutí Islámský stát. V předvečer schůzky obvinil ukrajinský prezident Rusko z války vůči jeho zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eiffelova věž v Paříži | Foto: Jan Rosenauer

Dodržování dohody z Minsku je hlavním tématem konference, která zřejmě zůstane ve stínu posledního vývoji v Sýrii, jenž výrazně rozděluje Francii a Rusko.

Hollande před schůzkou znovu opakoval, že současný prezident Asad nesmí být součástí žádného jednání o budoucnosti země, zatímco podle amerického senátora Johna McCaina bombardují Rusové povstalce proti asadovského režimu, které vyzbrojuje CIA.

Předpokládá se, že Hollande bude chtít po Putinovi vysvětlení, jaké jsou vlastně cíle ruských vojenských operací v Sýrii.

Jan Šmíd, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme