Hollande bude před summitem EU jednat s Montim o rozpočtu

Státníci pracují i v neděli. Dnes odpoledne přijme v Elysejském paláci francouzský prezident François Hollande předsedu italské vlády Maria Montiho. Několik dní před summitem Evropské Unie v Bruselu budou oba politici jednat o rozpočtu na příštích šest let. Po neúspěchu předchozího summitu bude stejně těžké najít pro evropské vůdce kompromis v otázce podpory ekonomického růstu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský prezident François Hollande | Zdroj: Reuters

Po návratu z obtížné mise v Mali čeká Hollanda další úkol.

Věnovat pozornost nadcházejícímu summitu Evropské Unie, kde budou ve čtvrtek a v pátek evropští vůdci jednat o tom, jak bude vypadat rozpočet pro léta 2014 až 2020.

Italové prosazují silný rozpočet navýšený o 20 až 25 miliard eur, který podpoří hospodářský růst. Zatímco klíčové země odmítají zvýšit své příspěvky do tohoto rozpočtu, další mluví o nutnosti solidarity v rámci Evropské Unie.

Před jednáním v Paříži byl Monti v Německu. Státníci před summitem debatují i o tom, co by pro Evropu znamenal odchod Velké Británie z klíčových evropských struktur.

Jan Šmíd, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme