Hollande si umí představit prodloužení výjimečného stavu ve Francii až o půl roku

Ještě nedávno mluvil francouzský prezident François Hollande o možném ukončení výjimečného stavu ve Francii, po útoku v Nice si umí představit jeho prodloužení až do konce roku. Řekl to dnes během tiskové konference v Lisabonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský prezident François Hollande | Zdroj: Reuters

Doposud se ve Francii mluvilo o tříměsíčním prodloužení, tedy do konce října.

Po útoku v Nice, kde útočník – muž se zájmem o radikální islám – vjížděl nákladním autem do lidí na promenádě a osm desítek jich zabil, však někteří poslanci mluví o delším období.

Prezident vzkázal, že by nebyl proti. Je prý ochoten přistoupit i na půlroční prodloužení výjimečného stavu. Nesmí to však být samoúčelné. Je prý třeba jít v zajištění bezpečnosti až na samou mez.

OBRAZEM: Život v Nice se vrací do normálu. Vláda projedná prodloužení výjimečného stavu

Číst článek

Výjimečný stav ve Francii platí od loňských listopadových teroristických útoků v Paříži. Francie se ho chystá prodloužit už počtvrté.

Bude pokračovat operace Stráž zahájená před evropským šampionátem ve fotbale a deset tisíc policistů posílí také výzvědná jednotka k vyhledávání teroristických buněk.

ČRo, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme