Hollande vyznamenal hrdiny z rychlovlaku do Paříže. Vlastními silami zneškodnili teroristu

Hrdinové z rychlovlaku Amsterdam-Paříž obdrželi nejvyšší francouzské státní vyznamenání. Řád čestné legie dostali tři Američané a jeden Brit od francouzského prezidenta Francoise Hollanda za to, že minulý týden vlastními silami zneškodnili teroristu. Odzbrojili ho a pak ho drželi až do příjezdu policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský prezident vyznamenal muže, kteří v rychlovlaku Amsterdam-Paříž vlastními silami zneškodnili teroristu

Francouzský prezident vyznamenal muže, kteří v rychlovlaku Amsterdam-Paříž vlastními silami zneškodnili teroristu | Zdroj: Reuters

Oceněné Američany Anthonyho Sadlera, Spencera Stonea a Aleka Skarlatose a také Brita Normana Chrise přijal francouzský prezident v Elysejském paláci ve vší slávě. Pro vyznamenání si přišli osobně, dva mladí Američané v doprovodu svých maminek.

U ceremonie byli i premiéři Francie a Belgie. Hollande hrdinům připnul vyznamenání na hruď a po francouzsku je políbil na tvář. Ve svém proslovu jim pak poděkoval. Jejich statečnost je podle Hollanda příkladem a inspirací pro všechny.

Hollande v této souvislosti také ocenil za statečnost jednoho mladého francouzského bankéře, kterého ale na jeho přání nejmenoval. Řádem čestné legie pak hodlá dekorovat ještě 51letého francouzského profesora ze Sorbony, který skončil po zásahu kulkou v nemocnici.

Matěj Skalický, Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme