Boje gangů v ženské věznici v Hondurasu mají nejméně 41 obětí, většina z nich uhořela

Násilné střety znepřátelených gangů v ženské věznici v Hondurasu nedaleko od tamního hlavního města Tegucigalpa si vyžádaly nejméně 41 obětí na životech, uvedly s odvoláním na vyjádření policejního mluvčího zahraniční agentury. Většina z obětí uhořela, další podlehly střelným zraněním, uvedla podle AP policie.

Tegucigalpa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Forenzní technici pracují v ženské věznici po smrtelných nepokojích v Tamaře na předměstí Tegucigalpy

Forenzní technici pracují v ženské věznici po smrtelných nepokojích v Tamaře na předměstí Tegucigalpy | Foto: Fredy Rodriguez | Zdroj: Reuters

Původně agentury Reuters a DPA s odvoláním na prohlášení honduraského ministerstva vnitra informovaly o 25 obětech požáru ve věznici přibližně 35 kilometrů severozápadně od Tegucigalpy. Podle honduraského listu La Prensa vypukl požár v úterý časně ráno a zavinily ho střety mezi místními gangy.  Podle svědectví lidí žijících poblíž se ve věznici ozývaly také výstřely.

Neexistující průplav a žádná nová pracovní místa. Čínské investice ve střední Americe nevycházejí

Číst článek

Vězeňkyně patřící ke zločinecké skupině Mara Salvatrucha násilím pronikly do budovy, v níž byly členky gangu Barrio 18, popsal také list La Prensa. Podle zpráv v místních médiích pak vetřelkyně celu z příslušnicemi znepřátelené zločinecké skupiny zapálily, uvedla AFP.

Náměstkyně ministra pro bezpečnost Julissa Villanueva nařídila proti nepokojům tvrdě zakročit. Ve věznici vyhlásila stav nouze a vyslala do areálu hasiče, policii i vojáky. Ve věznici podle agentury AFP pobývá asi 900 vězeňkyň.

K nepokojům ve věznici došlo jen několik hodin poté, co honduraské úřady nařídily přesun nebezpečných odsouzenců z věznice s nejvyšší ostrahou ze západohonduraské oblasti Santa Bárbara. V pondělí v ní rovněž došlo k ozbrojeným střetům.

Podobné incidenty v Hondurasu nejsou ojedinělé. V roce 2012 uhořelo v honduraské věznici ve městě Comayagua více než 350 lidí a při přestřelce mezi znepřátelenými ozbrojenými skupinami zemřelo v roce 2018 osmnáct vězňů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme