V Hongkongu zatkli dva Němce. Podle policie se účastnili ‚nelegálního shromáždění‘

Policie v Hongkongu zadržela dva německé občany. Informaci několika médií v pátek potvrdilo německé ministerstvo zahraničí. Podle bulvárního listu Bild jsou zadrženými dva studenti, kteří ve městě pobývali v rámci výměnného programu. Agentura AFP s odvoláním na hongkongskou policii uvedla, že Němci byli zatčeni kvůli účasti na „nelegálním shromáždění“. V Hongkongu se od června konají protivládní demonstrace.

Hongkong Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protivládní demonstrace a nepokoje v Hongkongu trvají už zhruba 5 měsíců | Foto: mjb | Zdroj: Reuters

„Náš generální konzulát v Hongkongu poskytuje dvěma německým občanům konzulární pomoc a je v kontaktu s jejich právníky i místními úřady,“ uvedlo v pátek německé ministerstvo zahraničí. Bližší informace neposkytlo.

Protesty v Hongkongu mají další oběť. Po zásahu cihlou zemřel v nemocnici sedmdesátiletý muž

Číst článek

Podle listu Bild policisté v Hongkongu zadrželi dva mladé Němce, kteří studovali v rámci výměnného pobytu na místní umělecké vysoké škole. V jejím areálu se v posledních dnech konaly protivládní protesty.

Agentura AFP s odvoláním na hongkongskou policii uvedla, že Němci ve věku 22 a 23 let byli zadrženi ve čtvrtek. Podle policie se účastnili „nelegálního shromáždění“.

Protesty v Hongkongu jsou namířené proti vládě bývalé britské kolonie, která se v roce 1997 vrátila pod čínskou správu a v současnosti je spravována podle principu jedna země, dva systémy. Ten má zaručovat demokratické zřízení a autonomní výsady. Kritici ale tvrdí, že Peking tyto svobody postupně omezuje. Peking to popírá.

V pátek pokračovali převážně mladí lidé již pátým dnem v blokádě významných dopravních tepen a stavěli barikády v univerzitních komplexech, kde tento týden sváděli boje s policisty. Školy jsou v Hongkongu až do neděle zavřené.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme