Hongkongskou správkyni Lamovou v parlamentu během projevu vypískali, odvést ji musela ochranka

Nečekaně skončil projev správkyně města Carrie Lamové v hongkongském parlamentu. Opoziční poslanci začali pískat a pokřikovat, ať nezapomene, že demonstranti mají celkem pět požadavků a čekají v ulicích na jejich splnění. Lamovou nakonec ze sálu odvedla ochranka a pročínsky orientovaná správkyně svou tradiční bezpečnostní zprávu o situaci ve městě nedokončila.

Hongkong (Aktualizováno: 11:09 16. 10. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Správkyni Hngkongu Lamovou musela z parlamentu vyvést ochranka.

Správkyni Hngkongu Lamovou musela z parlamentu vyvést ochranka. | Foto: Tyrone Siu | Zdroj: Reuters

Správkyně města stihla poslancům sdělit, že se podle ní američtí politici vměšují do vnitřních záležitostí města nebo že prý Hongkong není policejním státem. Ačkoli mají menšinu, opoziční poslanci ji poté přerušili, vstali z lavic a začali pískat. 

Mobilní aplikace umožňuje demonstrantům v Hongkongu vyhnout se policii. Apple ji nechtěl povolit

Číst článek

Zástupci opozice v rukou drželi fotky mávající Lamové, jejíž ruce dobarvili červenou barvou znázorňující krev. Další měli na obličeji nasazené masky s fotografií čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Vedení města nakonec podle hongkongského listu South China Morning Post prohlásilo, že výroční projev odvysílá online.

Americké zákony

Americká Sněmovna reprezentantů už včera schválila tři zákony, kterými podpořila prodemokratické protesty v Hongkongu. Peking dlouhodobě považuje Spojené státy i Velkou Británii za aktivní podporovatele protičínských protestů v Hongkongu.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

Druhé opatření požaduje každoroční vyhodnocení míry, s jakou Peking autonomii finančního velkoměsta omezuje; třetí má zajistit, aby se americké zbraně neobjevily v rukou hongkongské policie, která se nezřídka dostává s protestujícími do násilných střetů.

David Jakš, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme