Hongkong zůstává ochromen sílícími protesty. Správkyně města Lamová jedná o situaci s ministry

Všechny základní i střední školy v Hongkongu až do konce týdne přerušily výuku. Zavřené zůstaly i školky. Neučí se ani na univerzitách. Protivládní demonstranti už čtvrtým dnem blokují ulice. Lidé mají opět problémy dostat se do práce a večer domů, protože městská doprava funguje velmi omezeně. Správkyně města Carrie Lamová v noci na čtvrtek také jednala za zavřenými dveřmi s některými ministry své vlády.

Hongkong Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protestující v Hongkongu projíždějí kampus místní polytechnické univerzity na čistícím vozíku | Zdroj: Reuters

Celé dopoledne se členové Legislativní rady snaží ze správkyně města dostat informaci, o čem se v noci jednalo a co to přinese městu v nejbližších dnech a hodinách. Zatím ale odpověď nedostali.

Policie v Hongkongu evakuuje čínské studenty z univerzit, demonstranti stavějí zátarasy na ulicích

Číst článek

V nemocnici zůstávají tři lidé ve vážném stavu. Velmi špatně je na tom sedmdesátiletý muž, po kterém jeden z demonstrantů hodil cihlu a vážně mu poranil hlavu. A také muž, kterého kdosi polil hořlavinou a zapálil.

Technické čety odklízejí zátarasy a barikády na mnoha místech současně, ale část studentů slibuje, že se brzy do ulic vrátí.

Minulý týden podlehl zraněním jeden ze studentů, poté co spadl z třetího patra budovy, poblíž které zasahovali policisté proti demonstrantům. V následujících dnech se vzedmula vlna protestů a násilí.

Demonstrující v reakci na tvrdé zásahy pořádkových sil zaútočili také na budovy a obchody, které mají souvislost s Čínou. Sílící střety ochromily ve městě dopravu a fungování úřadů i škol, policisté také evakuovali některé čínské studenty, kteří se obávali o svoji bezpečnost.

Protivládní demonstrace a nepokoje v Hongkongu trvají už zhruba pět měsíců. Lidé žádají demokratické reformy a nezávislost na pevninské Číně. Protestují také proti policejní brutalitě.

daj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme