YouTube zablokoval 210 kanálů, které souvisí s dezinformacemi o hongkongských protestech

Síť pro sdílení videí YouTube zablokovala přes dvě stě kanálů, které vykazovaly známky „koordinované vlivové operace“ vztahující se k protestům v Hongkongu. Oznámila to ve čtvrtek společnost Google, která síť spravuje. Opatření navazuje na nedávné rozhodnutí sociálních sítí Twitter a Facebook zablokovat mediální kampaň Číny namířenou proti hongkongským demonstrantům.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé v ulicích žádají rezignaci správkyně města a zahájení dialogu s autonomní vládou. | Foto: Tyrone Siu | Zdroj: Reuters

Sítě Facebook, Twitter a YouTube jsou v Číně zablokované, ale v Hongkongu jsou přístupné. Všechny se staly nedávno terčem kritiky, když přijaly inzerci čínských státních médií, která kritizovala hongkongské protesty.

Stále víc hongkongských milionářů žádá o povolení k pobytu v Austrálii, uvedl imigrační úřad

Číst článek

Twitter už inzerci tohoto typu zakázal, síť YouTube oznámila, že ji opatří zvláštním označením.

Čínské účty?

YouTube, na rozdíl od Facebooku a Twitteru, explicitně neuvedl, že za zrušenými kanály stojí čínská vláda, upozorňuje britský server BBC.

„Objev byl konzistentní s nedávným pozorováním a akcemi ve vztahu k Číně, které oznámil Facebook a Twitter,“ stojí v prohlášení Googlu.

Celkově YouTube zablokoval 210 kanálů.

Bývalou britskou kolonií, která se roku 1997 vrátila pod správu Číny, už jedenáct týdnů zmítají protesty. Odstartoval je nesouhlas se zákonem o vydávání trestně stíhaných do pevninské Číny, časem ale přerostly v požadavek na větší demokratičnost politického systému a odchod propekingské správkyně poloautonomního města Carrie Lamové.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme