‚Preventivní opatření.‘ Hongkong a Macao pozastavily kvůli vadným víčkům očkování vakcínou od Pfizeru

Hongkong a Macao podle agentury AFP oznámily, že pozastavily očkování vakcínou proti nemoci covid-19 od firem Pfizer a BioNTech kvůli vadě na víčku některých ampulí. Vlády obou čínských území uvedly, že se jedná o preventivní opatření.

Hongkong/Macao Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obě vlády zdůraznily, že není důvod se domnívat, že by vadou byla ohrožena bezpečnost vakcíny | Foto: Dado Ruvic | Zdroj: Reuters

O problému s balením jedné ze šarží vakcíny informovala obě teritoria čínská farmaceutická společnost Fosun, která vakcínu Pfizer/BioNTech v Číně distribuuje. Vadná víčka byla zjištěna u vakcín šarže 210202.

Vlády Hongkongu a Macaa defekt blíže neupřesnily, není ale podle nich důvod se domnívat, že by zmíněnou vadou byla ohrožena bezpečnost vakcíny.

„Všechna hongkongská střediska očkující vakcínou, kterou vyvinula americká společnost Pfizer ve spolupráci s německou firmou BioNTech, přerušila vakcinaci a lidé, kteří byli na dnešek do těchto středisek objednáni, tam nemají chodit,“ sdělila hongkongská vláda. Očkování má být pozastaveno, dokud nebude problém prošetřen.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme