Při nehodě autobusu v Hongkongu zemřelo nejméně 18 lidí, přes 40 dalších je zraněno

Při nehodě dvoupatrového autobusu v Hongkongu v sobotu zahynulo nejméně 18 lidí a desítky dalších utrpěly zranění. Server BBC hovoří o 19 mrtvých. Podle agentury Reuters jde o jednu z nejhorších dopravních nehod ve velkoměstě za poslední roky.

Hongkong Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z postarších pasažérů se televizi svěřil s tím, že řidič jel v době nehody extrémně rychle a v rychlosti i zatáčel. | Foto: Bobby Yip | Zdroj: Reuters

Na televizních záběrech byly vidět rozdrcené trosky autobusu ležícího na krajnici jedné z hlavních dálnic na severu města. Hasiči zasahující na místě museli rozříznout střechu, aby se dostali k cestujícím, kteří uvnitř uvízli.

Jak potvrdila policie, zahynulo nejméně 18 osob, z toho 15 mužů. Dalších 47 lidí utrpělo zranění, stav 19 z nich je vážný, uvedla agentura AP. Někteří ze zraněných byli na snímcích televize vidět, jak sedí zhroucení a zkrvavení na silnici. Jeden z postarších pasažérů se televizi svěřil s tím, že řidič jel v době nehody extrémně rychle a v rychlosti i zatáčel.

Podle představitele společnosti, která autobus provozovala, dostane rodina každé z obětí odškodné 80 tisíc hongkongských dolarů (přes 210 tisíc korun). Společnost rovněž zřídí vyšetřovací tým, jehož cílem bude odhalit příčinu neštěstí.

Podle serveru BBC jde o nejtragičtější nehodu autobusu od července roku 2003, kdy nákladní vůz narazil do dvoupatrového autobusu. Při nehodě tehdy zemřelo 21 lidí.

ČTK, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme