Hongkong oslaví čínskou nadvládu ve velkém, prezident kvůli obavám z protestů zřejmě nepřijede

Hongkong chystá velkolepé oslavy dvacátého výročí návratu pod kontrolu Číny. Čínský prezident na ně ale možná nepřijede kvůli obavám z protestů. Jubileum připadá na první červenec a vláda chce za kulturní a sportovní akce i velkolepé ohňostroje utratit v přepočtu přes dvě miliardy korun.

Hongkong Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hongkong se připravuje na dvacáté výročí návratu pod čínskou správu (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay

Nová správkyně Carrie Lamová podporuje velkolepé oslavy, ale otevřeně přiznává, že pokud se během nich v Hongkongu objeví čínský prezident Si Ťin-pching, může to podle ní na protičínsky naladěné studenty působit „jako červený hadr na býka".

Unesli ho agenti? Záhadné zmizení čínského miliardáře vzrušilo Hongkong

Číst článek

Návštěvníci Hongkongu uvidí v době oslav vzácné egyptské mumie z Britského muzea v Londýně, exponáty z pařížského Louvru, nebo artefakty ze Zakázaného města v Pekingu.

Hongkong se pod čínskou správu vrátil 1. července 1997. Od té doby v něm pevninská Čína uplatňuje systém nazývaný „Jedna země - dva systémy". Část hongkongských obyvatel tvrdí, že výsledkem je méně demokracie a politické kopírování Číny.

David Jakš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme