V obchodním centru v Hongkongu hořelo. Hasiči evakuovali desítky uvězněných, 13 lidí je zraněno

Hasičům se podařilo evakuovat desítky lidí, kteří ve středu vyhledali útočiště na střeše čtyřicetipatrové budovy obchodního centra v Hongkongu, v jejímž prvním poschodí vypukl požár. Informovala o tom agentura AP. Třináct osob utrpělo zranění.

Hongkong (Aktualizováno: 14:35 15. 12. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár vznikl krátce po poledni místního času (v noci na středu SEČ) v hongkongském World Trade Centre v prostorách, kde se provádí rekonstrukce, napsal místní list The Standard. Na fotografiích z místa bylo vidět, jak se kouř šíří do několika vyšších pater.

Ve World Trade Centre jsou obchody, restaurace, multikino i kanceláře. V okamžiku vypuknutí požáru bylo v mrakodrapu podle policie kolem 800 lidí. Někteří unikli z budovy sami, jiným pomohli do bezpečí hasiči.

Lidé, kteří byli ve vyšších patrech, čekali na záchranu na střeše, podle různých zdrojů jich bylo 100 až 300. Hospitalizováno bylo 13 osob, které se většinou nadýchaly kouře. Požár již hasiči zlikvidovali.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme