Hongkong se připravuje na zásah tajfunu, lidé vykoupili zásoby v supermarketech

Hongkong se připravuje na dopady tajfunu, který postupuje jižně od jeho břehů a doprovázejí ho přívalové deště a silný vichr. V úterý se preventivně přerušila řada autobusových a trajektových spojení a školáci byli v poledne posláni domů. Rovněž mnoho firem povolilo svým zaměstnancům pracovat z domova, napsala agentura AFP.

Hongkong Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tajfun Kompasu způsobil ve filipínském hlavním městě Manila značné škody a záplavy, nyní postupuje k Hongkongu | Foto: Erik De Castro | Zdroj: Reuters

Tropická bouře Kompasu se v úterý v 17:00 místního času (11:00 SELČ) nacházela 480 kilometrů jižně od Hongkongu a doprovázel ji vítr o rychlosti až 110 kilometrů v hodině. Hongkongské úřady následně vydaly varování před bouří třetího nejvyššího stupně. Sociální sítě zaplavily fotografie prázdných regálů v supermarketech, jak se obyvatelé Hongkongu snažili před příchodem živlu zásobit.

Při silných záplavách a sesuvech půdy způsobených tajfunem Kompasu zahynulo v posledních dnech na Filipínách nejméně devět lidí, nyní bouře postupuje přes Jihočínské moře, napsala agentura Reuters.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme