V Hongkongu stane před soudem první člověk obviněný na základě zákona o národní bezpečnosti

Před hongkongským soudem stane první člověk obviněný z porušení zákona o národní bezpečnosti. Ten prosadila pročínská správa města a začal platit na začátku července. Umožňuje úřadům vydat obviněné ke stíhání na území pevninské Číny. Odpůrci zákona v něm vidí nástroj na pronásledování kritiků Pekingu.

Hongkong Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před hongkongským soudem stane první člověk obviněný z porušení zákona o národní bezpečnosti. Ten prosadila pročínská správa města a začal platit na začátku července | Foto: Tyrone Siu | Zdroj: Reuters

Třiadvacetiletý Tong Jing-kit údajně narazil motorkou do skupiny policistů. Přitom měl u sebe transparent s nápisem „Osvoboďte Hongkong, revoluce naší doby“.

V Hongkongu protestovaly stovky lidí kvůli odkladu voleb. Policie jich desítky zatkla

Číst článek

Tonga a dalších více než 300 prodemokratických demonstrantů zadržely bezpečnostní složky necelých 24 hodin poté, co nový zákon o národní bezpečnosti vešel začátkem července v platnost. Na jeho základě hrozí obviněným tvrdé vězení a vydání úřadům pevninské Číny.

Naopak prakticky neexistuje možnost udělení pokuty nebo podmínečného propuštění. O tom se přesvědčil i Tong, který o propuštění na kauci žádal opakovaně. Úřady ale jeho žádost vždy zamítly.

Kateřina Havlíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme