Hongkongský dobrovolník zachránil několik dětí. Sám zahynul

Mniši z čínské provincie Čching-chaj zpopelňují obětí středečního zemětřesení, které si dosud vyžádalo přes 1100 mrtvých. Záchranáři se ale nevzdávají a v troskách domů hledají známky života. Při vyprošťování jim i přes hrozící nebezpečí pomáhají také obyčejní lidé. Mezi nimi byl i hongkongský dobrovolník, který zachránil několik osob, sám ale nakonec zahynul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zemětřesení v Číně | Zdroj: ČTK

Zázraky se dějí, prohlásil krátce po středečním zemětřesení šestačtyřicetiletý majitel přepravní firmy Wong Fuk-wing z Hong Kongu. V době přírodní katastrofy pracoval jako dobrovolník v dětském domově v tibetské prefektuře Jü-šu, který, stejně jako dalších patnáct tisíc budov, byl doslova srovnán se zemí.

Wong přežil, místo neštěstí ale neopustil, naopak. Holýma rukama začal prohledávat sutiny zřícené budovy a postupně se mu podařilo vyprostit tři malé děti a jednu učitelku. Živé.

Zprávy o jeho úsilí se ihned rozlétly po celé Číně. Noviny psaly o hrdinovi, který pomáhal už před dvěma lety v S´-čuanu, kde při zemětřesení zemřelo na 90 tisíc obyvatel této provincie. Publikovány byly i jeho další aktivity, především pak jeho charitativní pochod z bývalé britské kolonie do čínské metropole Pekingu.

Během tří měsíců vybral 200 tisíc jüanů, tedy přes půl milionu korun a předal je Červenému kříži, který je použil na léčbu pacientů s leukémií. A právě fotografie Wonga, jak sedí na náměstí Nebeského klidu v centru hlavního města, kam po třech měsících putování dorazil, se nyní opět objevila v hongkongských i čínských denících.

Bohužel už jen jako připomínka jeho smutného osudu. Wong Fuk-wing totiž při pátrání po dalších pohřešovaných osobách v provincii Čching-chaj zahynul. Osudným se mu staly následné otřesy. Za svou odvahu už v minulosti dostal několik ocenění, to poslední, za statečnost při záchranných pracích v sirotčinci v tibetské prefektuře Jü-šu mu bude uděleno posmrtně.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme