Horem Pádem v amerických kinech

Film Horem Pádem vzbudil očekávanou pozornost amerických kritiků. Snímek Jana Hřebejka, který se od pátku promítá ve 4 sálech v Los Angeles a ve dvou v New Yorku. Američtí filmoví agenti se shodují s tvůrci snímku, že u tohoto filmu bude právě záležet na tom, jak se k němu postaví prestižní americké listy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horem Pádem | Foto: Týdeník Rozhlas

Deník New York Times přinesl velkou fotografii, na které je záběr na Natašu Burgerovou a Jiřího Macháčka. Kritik A.O.Scott pod titulkem Češi tak rozdělení, že špatná zpráva nebývá nejhorší, připomíná, že snímek Horem Pádem nominovali Češi neúspěšně na letošní Oskary.

Pro Američany je to velmi neobvyklý tragikomický pohled na lidství. Začíná na křižovatce mezi realismem a pohádkovým příběhem. Kritici oceňují důraz na lidskou individualitu, charaktery, které nejsou jednoduché.

Všímají si toho, že vedle povědomých jmen Jana Třísky, Emílie Vašáryové a Petra Formana, zahlédnou diváci také Václava Havla.

Hrubý jazyk a násilná scéna zařadily film Horem pádem do kategorie, ve které mladiství mladší 17 let mohou jít v USA do kina jen v doprovodu dospělého.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme