Horní komora německého parlamentu má posvětit utlumení jaderné energie

O konci jaderné energetiky v Německu není podle odborníků pochyb. Posledním krokem je hlasování ve druhé komoře parlamentu - spolkové radě. Novelu zákona o atomové energii, která určuje termín uzavření německých jaderných elektráren do roku 2022, by měli poslanci schválit ještě dnes, než se rozjedou na prázdniny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protijaderná demonstrace v Berlíně | Foto: Klára Stejskalová

Překvapení se nečeká. Ačkoli vláda nemá ve spolkové radě většinu, plán na utlumení provozu jaderných reaktorů už v dolní komoře podpořili SPD i Zelení.

Problém může nastat u některých doprovodných zákonů. Zástupcům spolkových zemí se například nelíbí spoluúčast při rekonstrukci bytových jednotek nebo navržený způsob obchodu s emisemi.

Hlasování ve spolkové Radě předcházela demonstrace před úřadem vlády. Tentokrát se tu ovšem sešli nikoli odpůrci, ale zastánci jaderné energie, zástupci vědecké a technologické obce.

Protestovali proti neodpovědné energetické politice vlády a kritizovali možnou závislost Německa na dovozu elektřiny ze zahraničí.

Klára Stejskalová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme