Horní komoru egyptského parlamentu ovládne Muslimské bratrstvo

Podle zatím neoficiálních výsledků voleb do horní komory egyptského parlamentu drtivě zvítězilo Muslimské bratrstvo. S téměř 60 procenty získaných hlasů tak potvrdilo předchozí úspěchy ve volbách do dolní komory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senátní volby měly velmi nízkou volební účast | Zdroj: Reuters

Úspěch Strany svobody a spravedlnosti, tedy politického křídla Muslimského bratrstva, nikoho nepřekvapil. Za ní se umístila islamistická Strana světla a až na dalších místech různé liberální strany.

Egyptský senát má v porovnání s dolní sněmovnou jen omezené pravomoci. Proto také měly senátní volby, které začaly na konci ledna, velmi nízkou volební účast.

Velký zájem se ale očekává u prezidentského klání, které vládnoucí Nejvyšší vojenská rada plánuje na květen tohoto roku.

Až poté nahradí současnou přechodnou vládu vláda nová, sestavená na základě výsledků parlamentních voleb. Ekonomické plány Muslimského bratrstva přitom označují zahraniční odborníci za velmi rozumné.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme