Horní Rakousy předaly námitky proti Temelínu

Rakouská spolková země Horní Rakousy oficiálně předala českému ministerstvu životního prostředí námitky proti probíhajícímu doplňkovému posouzení ekologického vlivu 78 projektových změn uskutečněných v jaderné elektrárně Temelín. Oznámil to dnes hornorakouský hejtman Josef Pühringer po zasedání zemské vlády v Linci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatímco posuzování vlivu na životní prostředí elektrárny jako celku se (v souladu se zákony) uskutečnilo před zahájením stavby, týká se nynější dodatečné posuzování jen dodatečných změn v projektu, respektive dodatečně dobudovaných budov pomocných provozů. "Řada z těchto projektových změn představuje ale tak zásadní technologické zásahy, že jediné správné řešení může představovat kompletní přezkoušení vlivu na životní prostředí u elektrárny jako celku," prohlásil Pühringer.

Předané námitky hornorakouské zemské vlády proto obsahují následující shrnutí: "Z výše uvedených důvodů nesplňuje dosavadní dokumentace zkoušek vlivů na životní prostředí zákonné požadavky. Pokud provozovatel nedostatky neodstraní a přepracovaná dokumentace nebude znovu předložena veřejnosti k prodiskutování, vyzýváme české ministerstvo životního prostředí, aby vydalo negativní osvědčení o přezkoušení vlivů naživotní prostředí," cituje z dokumentu agentura APA.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme