Horní Rakousy předaly námitky proti Temelínu

Rakouská spolková země Horní Rakousy oficiálně předala českému ministerstvu životního prostředí námitky proti probíhajícímu doplňkovému posouzení ekologického vlivu 78 projektových změn uskutečněných v jaderné elektrárně Temelín. Oznámil to dnes hornorakouský hejtman Josef Pühringer po zasedání zemské vlády v Linci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Zatímco posuzování vlivu na životní prostředí elektrárny jako celku se (v souladu se zákony) uskutečnilo před zahájením stavby, týká se nynější dodatečné posuzování jen dodatečných změn v projektu, respektive dodatečně dobudovaných budov pomocných provozů. "Řada z těchto projektových změn představuje ale tak zásadní technologické zásahy, že jediné správné řešení může představovat kompletní přezkoušení vlivu na životní prostředí u elektrárny jako celku," prohlásil Pühringer.

Předané námitky hornorakouské zemské vlády proto obsahují následující shrnutí: "Z výše uvedených důvodů nesplňuje dosavadní dokumentace zkoušek vlivů na životní prostředí zákonné požadavky. Pokud provozovatel nedostatky neodstraní a přepracovaná dokumentace nebude znovu předložena veřejnosti k prodiskutování, vyzýváme české ministerstvo životního prostředí, aby vydalo negativní osvědčení o přezkoušení vlivů naživotní prostředí," cituje z dokumentu agentura APA.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme